Jaa artikkeli

Juho Korhonen vierailevana tutkijana touko- ja syyskuussa

Juho Korhonen osallistuu Historioitsijat ilman rajoja- yhdistyksen toimintaan vierailevana tutkijana touko- ja syyskuussa 2024. Tämä työjakso on osa hänen Marie Sklodowska-Curie tutkimusprojektiaan ja Turun ihmistieteiden tutkijakollegiumin Turku Intersectoral Excellence Scheme – ohjelmaa, joka sijoittaa tutkijoita töihin akatemian ulkopuolelle.

Juho osallistuu yhdistyksen tarpeiden ja omien taitojensa mukaan meneillään oleviin projekteihin sekä toteuttaa oman tutkimusraporttinsa historiapolitiikan ja demokratian suhteesta Suomessa. Koulutukseltaan Juho on historioitsija ja sosiologi, joka on väitellyt Brownin yliopistolla Yhdysvalloissa ja ollut aikaisemmin töissä sosiologian apulaisprofessorina Istanbulissa.

Toivotamme Juhon lämpimästi tervetulleeksi yhdistyksen toimintaan!

Yhteystiedot:
Juho Korhonen
juho.t.korhonen@utu.fi

Search
Close this search box.

Mikäli haluat saada kutsut tapahtumiimme suoraan sähköpostiisi, liitythän tapahtumakutsujen sähköpostilistalle.

PL 54 (Snellmaninkatu 14 c)
00014 Helsingin yliopisto

Seuraa somessa: